T. Trembáč: Ako nežiť osamelo v modernom svete

Populárno-náučná publikácia z oblasti vzťahovej psychológie ponúka témy mentálneho tréningu, podpory kreativity, rozvoja komunikačných schopností na neverbálnej aj konkrétnej verbálnej úrovni a systematickosti vyhľadávania vzťahov.
Autor využíva 14-ročnú psychologickú prax a silu osobného príbehu, aby bez nadmerného užívania odborných termínov a presycovania čitateľa teóriami poukázal na spôsoby, akými sa možno jednoduchým mentálnym tréningom zbaviť napätia pri kontakte s novými ľuďmi, ako je možné vypracovať si zdravý režim pre záľuby vedúce k priateľským až romantickým kontaktom a ako sa neverbálnou komunikáciou dá jednoducho ovplyvniť dojem, ktorý zanechávame.
Jazyk knihy do istej miery ironizuje modernú psychológiu a zameriava sa na vzťahové a komunikačné špecifiká doby s poukazovaním na vzťahové stereotypy. Súčasťou knihy sú tiež cvičenia vedúce k prekonávaniu strachu a frustrácie z odmietnutia a zvyšovania spoločenskej odolnosti, ako aj humorné sociálne experimenty, ktorými sa môže zvýšiť schopnosť získania vplyvu a budovania spoločenského dojmu.

 

Predpokladané vydanie: 2/2023

Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

0 thoughts on “T. Trembáč: Ako nežiť osamelo v modernom svete

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *